W ostatnim czasie media obiegły wiadomości na temat licznych ataków, w tym także śmiertelnych, dokonanych przez psy. Z dostępnych informacji wynika, że zwierzęta zbiegły z posesji i zaatakowały przypadkowe osoby, które znajdowały się w okolicy.
Pies od zamierzchłych czasów był najlepszym przyjacielem człowieka, ale nie należy zapominać, że jak każde żywe stworzenie musi być właściwie traktowane. Agresja u psów wywoływana jest strachem, a przyczyną „niezrozumiałego” ataku może być choroba psychiczna zwierzęcia lub niewłaściwe ułożenie czworonoga.
O dwa ostatnie, śmiertelne ataki podejrzewa się owczarki belgijskie – psy niezwykle wymagające. Belgi dzięki swoim walorom fizycznym oraz psychicznymi wykorzystywane są w zespołach K9 jednostek specjalnych z całego świata. Są to zwierzęta typowo zadaniowe i frustracja spowodowana bezczynnością, a nawet samotność czy brak szkoleń mogą wywołać u nich agresję. Niestety wielu właścicieli nie posiada wiedzy w jaki sposób traktować swoje pupile.
W przypadku ataku psa należy opanować strach i powstrzymać się od gwałtownych ruchów. Nie należy uciekać jeżeli nie ma gdzie się schować. Nie należy się odwracać tyłem do zwierzęcia, najlepiej jest się ustawić bokiem. Nie wolno patrzeć psu w oczy bo potraktuje to jako prowokację. Przyjmując postawę żółwia możemy ochronić najbardziej newralgiczne części ciała ale nie powstrzyma to zwierzęcia przed atakiem.
Podczas szkoleń GPG uczymy rozpoznawania podstawowych zachowań psów oraz zasad postępowania w przypadku ataku agresywnego czworonogów. W trakcie zajęć pokazowych, kursanci dowiadują się jak pies atakuje, a dzięki wykorzystaniu specjalnego kombinezonu mogą na „własnej skórze” poznać siłę agresji zwierzęcia. Natomiast zajęcia praktyczne przygotowują do udzielania pierwszej pomocy po ataku psa.
Szkolenia tego typu są dostępne dla każdego ale szczególnie rekomendowane funkcjonariuszom służb rządowych, listonoszom, pracownikom socjalnym, windykatorom. Zapraszamy do kontaktu.